zvc
06 فروردین 1402 - 05:52

کاهش ۱۸ درصدی تصادفات جاده ای آذربایجان‌غربی در سال جدید

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گفت: تصادفات جاده ای نوروزی کاهش ۱۸ درصدی در مقایسه با نوروز سال قبل داشته است.

به گزارش خبرگزاری فارس پیمان آرامون مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌غربی اظهار داشت: با توجه به حضور جهادی و حداکثری ادارات خدمت رسان در طرح نوروزی، تصادفات جاده ای این ایام نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۱۸ درصدی داشته است.

وی افزود: تا پایان چهارمین روز از فروردین ۱۴۰۲ ، ۱۰۴ دستگاه تردد شمار بیش از ۶ میلیون و سیصد هزار تردد را به ثبت رسانده اند که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۶.۵۲ درصد افزایش داشته است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: حجم تردد ورودی و خروجی استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷.۴ درصد افزایش داشته است که این تعداد عدد یک میلیون و ۷۲ هزار تردد مسافر به استان را نشان می دهد.

وی یادآور شد: ۱۶۵۱۱ اتوبوس نیز وظیفه جابجائی مسافر از پایانه های  مسافری را عهده دار بودند که در این مدت ۱۲۵۵۰۹ هزار نفر مسافر را جابجا کردند، همچنین میزان تردد در پایانه های مرزی ۱۲۴۳۱۳ نفر بوده که افزایش قابل توجهی نسبت به سال گذشته داشته است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان آذربایجان غربی بیان کرد: اقدامات قابل توجهی در ایام طرح نوروزی انجام گرفته که میتوان به خط کشی بیش از ۳۰۰ کیلومتر از محور های مواصلاتی، آشکار سازی ۲۴ نقطه پر حادثه استان ، پویش همراهان سفر ایمن در ۵ نقطه از استان،تعمیر و بازسازی ۱۷ عدد دوربین سرعت سنج  اشاره کرد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1110304