zvc
05 فروردین 1402 - 22:00

مأموریت های نوروزی هلال احمر خراسان جنوبی ۶۶ درصد افزایش یافت

بیرجند-مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: از ابتدای طرح نوروزی ۷۸ مورد مأموریت در هلال احمر داشته ایم که نسبت به سال گذشته ۶۶ درصد رشد افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی کاوسی عصر شنبه در ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان جنوبی اظهار کرد: هلال احمر خراسان جنوبی با ۶۷ پست و پایگاه عملیاتی در نوروز سال جاری در خدمت شهروندان عزیز است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه طرح عملیات امداد و نجات نوروزی هلال احمر با استقرار پایگاه‌های امداد و نجات در جاده‌ها و نقاط حادثه‌خیز از ۲۴ اسفند سال گذشته آغاز شد و تا ۱۵ فروردین ماه جاری ادامه دارد.

کاوسی با اشاره به اینکه ۷۸ مورد حادثه به هلال احمر خراسان جنوبی اعلام شده که امداد رسانی کرده‌ایم، ادامه داد: از مجموع حوادث به وقوع پیوسته در این مدت ۶۱ مورد جاده‌ای، سه مورد شهری، چهار مورد سیل و آب‌گرفتگی، ۹ مورد خدمات حضوری و یک مورد نیز حوادث کوهستانی بوده است.

وی افزود: از این ۷۸ مورد شهرستان قاین با ۱۳ مورد رتبه اول، طبس با ۱۱ مورد در رتبه دوم و شهرستان فردوس با هشت مورد رتبه سوم و نهبندان با هفت مورد رتبه چهارم را در حوادث به خود اختصاص داده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه از ۶۱ مورد حوادث جاده‌ای که به ما اعلام شده است، ۴۲ مورد واژگونی، ۱۵ مورد تصادف و یک مورد نقص فنی، سه مورد نیز انحراف و برخورد با مانع بوده است و زمان غالب این حوادث در ساعت ۱۳ تا ۱۶ بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی افزود: در طول دوران طرح بیشترین حوادث را نیز در تاریخ دوم فروردین و کمترین حوادث نیز در ۲۴ اسفندماه گزارش شده است.

کاوسی با بیان اینکه از ابتدای دوران طرح ۷۸ مورد مأموریت در هلال احمر داشته‌ایم که این میزان در ایام طرح نوروزی سال گذشته ۴۷ مورد بوده است که نشان از رشد ۶۶ درصدی مأموریت‌های هلال احمر در نوروز ۱۴۰۲ تاکنون است.

وی یادآور شد: تعداد مجروحان حوادث جاده‌ای ما ۷۷ درصد و تعداد فوتی‌های گزارش شده به هلال احمر نیز ۳۰۰ درصد رشد داشته است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1109971