zvc
05 فروردین 1402 - 20:10

معرفی توانمندی‌های صنایع دستی عشایر در رویداد ۲۰۲۳

مشگین‌شهر- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: در قالب رویداد ۲۰۲۳ تلاشمان بر این است تا توانمندی‌های جامعه عشایری شاهسون را در حوزه صنایع دستی و تولیدات معرفی کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن محمدی ادیب عصر شنبه در جریان بازدید از نمایشگاه توانمندی‌های جامعه عشایری در مشگین‌شهر اظهار کرد: میزبانی رویداد گردشگری کشورهای عضو اکو در سال ۲۰۲۳ فرصتی استثنایی به وجود آورده تا ما بتوانیم در کنار برگزاری جشنواره «کوچ عشایر» به صورت بین‌المللی، ظرفیت‌های این حوزه را برای گردشگران و مسافران در ابعاد بین‌المللی معرفی کرده و بشناسانیم.

وی تصریح کرد: بخش عظیمی از تولیدات صنایع دستی استان به همت جامعه عشایری انجام می‌شود که بخشی از آنها در سطح ملی و بین‌المللی معرفی شده و قطعاً بخش دیگری نیز در سال‌جاری به همت اداره کل میراث فرهنگی معرفی خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل به ورود گردشگران داخلی و خارجی در یک هفته اخیر به شهرستان‌های مختلف به ویژه مشگین‌شهر اشاره کرد و گفت: پل معلق و سایر مجموعه‌های گردشگری این شهرستان ظرفیت و بستری مناسب فراهم کردند تا گردشگران از تنوع جاذبه‌های گردشگری مشگین‌شهر استفاده کرده و از این نمایشگاه نیز بازدیدی را انجام دهند.

محمدی ادیب افزود: با همکاری امور عشایری استان سعی ما بر این است تا نمایشگاهی دائمی برای ارائه توانمندی‌های گردشگران در شهرستان‌های اردبیل، مشگین‌شهر و مغان برپا کنیم تا به صورت مستمر در این نمایشگاه قابلیت‌ها و برجستگی‌های جامعه عشایری استان در معرض دید و نمایش قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: سعی ما بر این است تا از ظرفیت‌های مختلف به ویژه فرصت گردشگری فصل تابستان نیز استفاده کنیم تا مناطق ییلاقی استان را به مکانی مناسب برای حضور گردشگران و فعالان عرصه جاذبه‌های طبیعی و تاریخی تبدیل کرده و به نوعی این اصالت جامعه عشایری را بیش از گذشته معرفی کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل اضافه کرد: چادر عشایر و تولیدات آنها می‌تواند خود بهترین فضا برای معرفی توانمندی‌های جامعه عشایری ایل شاهسون باشد که در کنار آن می‌توان از ظرفیت عشایر سایر مناطق نیز سخن به میان آورد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1109897